Sat May 8, 2021   |   شنبه ۱۸ اردیبهشت ۱۴۰۰  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
محمدرضا فيضي منش
مدير شهرداري منطقه 3 همدان
فرایندهای جاری شهرداری
     مناقصه و مزایده
اجراي پروژه ديواركشي رودخانه صفري و همچنين احداث كانال سنگي كوثر
اجرای پروژه تهیه لوازم و اجرای سیستم آبیاری تحت فشار بلوار امام خمینی(ره) و پارک گلستان
تهیه، حمل و اجرای لکه گیری آسفالت بصورت دستی
اجرای پروژه
سنگ فرش سرگذر
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٩/٠٩/٠١ تعداد بازدیـد : ١٣٨   بازگشت
 
 
 


مدیر منطقه سه شهرداری همدان خبر داد


حداث اتاق مادر و کودک در فضاهای شهری منطقه سه

 

 


 

 


 

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه سه همدان

محمدرضا فیضی‌منش مدیر منطقه سه شهرداری همدان در آئین کلنگ‌زنی اتاق مادر و کودک بوستان شهروند اظهار کرد؛

ایجاد اتاق مادر و كودك در فضاهای عمومی شهرها یكی از نیازهای ضروری برای حضور همزمان مادر و كودك در اجتماع به شمار می‌‌رود.

 

وی گفت: در حال حاضر  فضاهای شهری برای حضور گروه‌های مختلف جامعه از جمله بانوان و كودكان با كمبودها و نواقصی مواجه بوده و نبود مكان‌های مناسب برای مواردی چون تغذيه نوزادان و رسیدگی به امور آنان و به طور كلی فضاهای عمومی مورد مراجعه مادران از جمله این موارد است. 

 

مدیر شهرداری منطقه ۳ همدان ادامه داد: بر اساس گزارش‌های مردمی در بسیاری از موارد در مكانهای عمومی از جمله بوستان‌ها با مادرانی روبرو می‌شویم كه با حالت نگراني در حال رسیدگی به كودكان خود هستند كه باید حقوق اولیه این افراد از سوی مدیریت شهری دیده شود. 

 

فیضی‌منش ادامه داد: در برخی كشورها، فضاهای امنی برای مادران طراحی و اجرا شده كه موجبات آسایش روانی مادران و رسیدگی به نوزادان خود را فراهم می كند و به آنان فرصت حضور در فضاهای شهری را با خیال آسوده می دهد.

 

وی گفت: مادران وقتی بدانند بیرون از خانه فضایی هست كه می‌توانند با آرامش به فرزندان خود رسیدگی كنند، بر سبك زندگی، نگاه به خود و تجربه مادرشدن آنها تاثیرگذار است. 

 

وی ادامه داد: در همین راستا راه‌اندازی اتاق‌‌های مادر و كودك در پارک‌های منطقه سه در دستور کار قرار گرفته و اولین اتاق مادر کودک در بوستان شهروند احداث می‌شود‌.

 

وی افزود: برای ایجاد اتاق‌‌های مراقبت از كودكان یا اتاق‌های مادر و كودك در فضاهای عمومی منطقه از خردادماه برنامه‌‌ریزی شده است.

 

مدیر منطقه ۳ شهرداری همدان تاکید کرد: شناسایی فضاهای عمومی روباز و سرپوشیده شاخص كه حضور مادران و كودكان زیر سه سال در آن مكان‌ها بیشتر است را در دستور كار قرار دادیم و تمهیدات احداث اتاق مادر و كودك انجام پذیرفته است. 

 

وی یادآور شد : در این اتاق‌‌ها ارائه 2 نوع خدمت شیردهی و تعویض پوشک برای مادران دارای كودك زیر سه سال وجود دارد كه ورودی اتاق‌‌ها رایگان خواهد بود. 

 

مدیر منطقه سه شهرداری همدان ، تصریح كرد: علاوه بر احداث اتاق مادر و کودک در بوستان شهروند فضاهای شهری دیگر از جمله بوستان شهيد مدني ، پارک شاهد، پارک گلستان، خیابان اکباتان در سال‌های آینده به این اتاق‌‌ها تجهیز خواهند شد.

 

وی گفت: امیدواریم با این اقدام آرامش در محيط شهري براي مادران جوان را بیشتر كرده و همدان را یك گام دیگر  به شهر دوستدار كودك نزدیك کنیم.

 

 
     
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2021  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
١ کاربران آنلاین :
۱۹۶,۷۱۹ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
معاونت شهرسازی و معماری
معاونت فنی و عمرانی
معاونت خدمات شهری
معاونت حمل و نقل و ترافیک
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شهرداری منطقه یک
شهرداری منطقه دو
شهرداری منطقه چهار
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
خدمات و سرویس ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان