Tue September 22, 2020   |   سه شنبه ۱ مهر ۱۳۹۹  
   
 
 
  انتقادات و پیشنهادات  |  ارتباط با ما      صفحه اصلی  |  اخبار و رویدادها  |  پیام ها و اطلاعیه ها  |  مناقصات و مزایدات
محمدرضا فيضي منش
مدير شهرداري منطقه 3 همدان
فرایندهای جاری شهرداری
     مناقصه و مزایده
واگذاری زمین های مجتمع کشاورز
واگذاری مغازه در مجتمع بهشتی
واگذاری زمین در خیابان پرستار
واگذاری زمین در مجتمع کشاورز
اجرای سیستم آبیاری تحت فشار بلوار امام خمینی (ره)
بیشتر ...
 
 
  تاریخ انتشار : ١٣٩٨/١٢/١۵ تعداد بازدیـد : ٩۶   بازگشت
 
 
 


درهفته درختکاری توسط شهرداری منطقه سه صورت گرفت


تشویق به مشارکت سبز با احتیاط کرونایی

 

 

 

شهردار منطقه 3 شهرداری همدان با اشاره به اهمییت درختکاری و فوایدی که این امر می تواند به همراه داشته باشد از تشویق شهروندان به مشارکت سبز با رعایت ملاحظات و احتیاط های لازم کرونایی، سخن گفت.

 

به گزارش روابط عمومی شهرداری منطقه 3 همدان، درکشورما روز‌ ۱۵ تا ۲۲ اسفندماه به عنوان هفته منابع طبیعی نام‌گذاری شده است که نخستین روز این هفته یعنی ۱۵ اسفند روز ‌درختکاری‌ است.

محمد رضا فیضی منش، مدیر شهرداری منطقه 3 همدان با بیان اینکه درختکاری در ایران دارای پشتوانه‌‌ای از سنت های تاریخی و علاقه ای ملی است، ابراز کرد: به منظور ترویج فرهنگ درختکاری، اهمیت درخت و حفظ فضای سبز و ... توزیع نهال های رایگان در بین شهروندان صورت گرفت.

فیضی منش با اشاره به مزایای علمی این امر همچون مبارزه بافرسایش و حفظ و تولید خاک، تأثیر در تلطیف هوا و ساماندهی گردش آب و جلوگیری‌ از رانش‌ زمین، جلوگیری از سیلاب و ... عنوان کرد: جایگاه این مهم آنچنان است که در آیات و روایات و سیره معصومین(ع) می توانیم به نقش و اهمیت این نعمت پروردگار پی ببریم و بر آن تاکید بسیار وجود دارد.

وی با اشاره به دانسته های بدست آمده در علم مدیریت شهری و زیباسازی شهری توسط گسترش فضای سبز، خاطر نشان کرد: اثرات مثبت فضای سبز بر روی روان انسان ها و ضرورت حضور بیشتر طبیعت در زندگی آدمی مورد تاکید بسیار است.

وی با یادآوری این مهم که سلامت محیط زیست ضامن سلامت و نشاط جامعه خواهد بود، گفت: توزیع نهال در روز درختکاری با هدفِ حفظ و گسترش فضای سبز شهری اجرا شد.

 

پرهیز از مراسمات معمول درختکاری در راستای پیشگیری های کرونایی

شهردار منطقه 3 شهرداری همدان ابراز کرد: به دلیل شیوع ویروس کرونا از مراسم های معمول هر ساله پرهیز و توزیع رایگان نهال از سوی شهرداری منطقه سه بین شهروندان انجام گرفت.

فیض منش با اشاره به نگرانی که در شیوع کرونا ویروس شکل پیدا کرده است و همینطور فراموش نکردن این امر واجب و وظیفه ذاتی انسانی، تصریح کرد:  این مهم با رعایت تمام ملاحظات لازم و پیشگیری های مربوط محقق شد.

 

 
     
 
 
 
 
 
 
© 2010 - 2020  Hamedan.ir
آمار و اطلاعات کاربران
٣ کاربران آنلاین :
۱۶۳,۲۷۰ تعداد بازدید :
   
   
 
سایت های مرتبط
معاونت شهرسازی و معماری
معاونت فنی و عمرانی
معاونت خدمات شهری
معاونت حمل و نقل و ترافیک
 
لینک های مرتبط
شهرداری همدان
شهرداری منطقه یک
شهرداری منطقه دو
شهرداری منطقه چهار
 
دسترسی سریع 
اخبار و رویدادها
پیام ها و اطلاعیه ها
مناقصات و مزایدات
خدمات و سرویس ها
 
 
 
کلیه حقوق مادی و معنوی این پورتال متعلق به شهرداری همدان بوده و هر گونه کپی برداری بدون ذکر منبع غیر مجاز می باشد
طراحی و پشتیبانی : سازمان آمار و فناوری اطلاعات شهرداری همدان